Mamy przyjemność zaprosić Państwa do Dworu Strzyżew.

Ten odrestaurowany z dużym pietyzmem i dbałością, przepiękny XVIII-wieczny barokowy, polski dwór wiejski stanowił swego czasu rezydencję ziemiańską. 4 kwietnia 1962 roku wpisany został do rejestru zabytków pod numerem 1109/611. Coraz częściej zabytkowe dworki, zamki i pałace przeradzają się w ekskluzywne hotele, ośrodki pracy twórczej czy centra konferencyjno-szkoleniowe. Oferują pobyt w specyficznej atmosferze, przesyconej historią, stylem i elegancją dawnych lat. Oferują też nowoczesność – na miarę XXI wieku. Stają się miejscami poszukiwanymi nie tylko przez turystów indywidualnych ale również klientów biznesowych. Komnaty czy pokoje, urządzone w stylu rodem z dawnych epok są nowocześnie wyposażone, a gościom zapewniają komfort w niezwykłym otoczeniu bez konieczności rezygnacji ze współczesnych wynalazków służących wygodzie. Warunki stworzone pod kątem organizacji konferencji, kongresów, seminariów, bankietów, uroczystości firmowych czy spotkań rodzinnych są najwyższej jakości, a parki otaczające dwory, pałace i zamki zapewniają spokój. Takim właśnie miejscem na mapie Mazowsza stał się piękny, barokowy Dwór Strzyżew. Ten kameralny obiekt zapewni Państwu prywatność, ciszę oraz wysoki standard obsługi. Położony jest około 300 metrów od drogi wojewódzkiej łączącej Warszawę z Sochaczewem (w odległości 2 km od Żelazowej Woli). Urokliwe piwnice, Sala Łowczego i Winiarnia, kameralny Salonik, sala konferencyjna , Wielka Sala Balowa, z okien której rozciąga się wspaniały widok na Utratę i park, to doskonałe miejsce do zorganizowania: koncertów, wystaw, spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń, bali, rodzinnych imprez okolicznościowych. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy 12 przytulnych pokoi dworskich. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania. Spotkajmy się we Dworze. Będzie nam miło gościć Państwa na filiżance wybornej kawy lub znakomitej herbaty.

 

tel. 537 739 591

tel. 518 076 842

e-mail:dwor@strzyzew.pl 

Karty akceptowane w naszym obiekcie:

Wycieczka wideo
Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach
Coraz częściej zabytkowe dworki, zamki i pałace przeradzają się w ekskluzywne hotele, ośrodki pracy twórczej czy centra konferencyjno-szkoleniowe. Oferują pobyt w specyficznej atmosferze, przesyconej historią, stylem i elegancją dawnych lat. Oferują też nowoczesność – na miarę XXI wieku. Stają się miejscami poszukiwanymi nie tylko przez turystów indywidualnych ale również klientów biznesowych. Komnaty czy pokoje, urządzone w stylu rodem z dawnych epok są nowocześnie wyposażone, a gościom zapewniają komfort w niezwykłym otoczeniu bez konieczności rezygnacji ze współczesnych wynalazków służących wygodzie. Warunki stworzone pod kątem organizacji konferencji, kongresów, seminariów, bankietów, uroczystości firmowych czy spotkań rodzinnych są najwyższej jakości, a parki otaczające dwory, pałace i zamki zapewniają spokój.
Historia
Dworu Strzyżew
2010
OMIKRON Sp. z o.o.
W latach dziewięćdziesiątych XX wieku był już niemal zupełną ruiną. W 2010 roku trud odbudowy i rekonstrukcji dworu w Strzyżewie podjęła firma OMIKRON Sp. z o.o. Za sprawą nowego właściciela, pod czujnym okiem mazowieckiego konserwatora zabytków dwór odzyskał  dawną świetność.
Peter Garvie
W latach  pięćdziesiątych XIX wieku majątek Strzyżew był dzierżawiony a następnie kupiony przez Petera Garvie, Szkota, producenta lnu i właściciela  fabryki tekstylnej w Żyrardowie. Zarówno rodzina Garvie jak i rodzina zarządców majątku – Dickinsonów – uwielbiali spędzać tu czas. Dickinsonowie rozpoczęli nawet prowadzenie hodowli koni wyścigowych wykorzystując  strzyżewskie łąki jako naturalne pastwiska.
1833
Marianna Hennenberg
Kolejni właściciele dóbr strzyżewskich, szczęśliwie, byli ludźmi bogatymi. Marianna Hennenberg, która gospodarowała tutaj w latach 1833-1842 sprzedała włości – będące już w bardzo dobrej kondycji – Adamowi Lasockiemu z Brochowa. Lasocki był jednym z bardziej majętnych właścicieli dóbr strzyżewskich. Jego żona, Kunegunda, skoligacona była ze Skarbkami, a jej rodzoną siostrą była Barbara Wodzińska, babka po kądzieli Marii, miłości Fryderyka Chopina.  Nowy właściciel  nie szczędził  pieniędzy, inwestując w dwór, gospodarstwo a szczególnie w zagospodarowanie parku przydworskiego.
1711
Własności rodu Zembrzuskich
Od 1711 roku aż do lat trzydziestych XIX wieku dwór w Strzyżewie należał do kolejnych przedstawicieli rodu Zembrzuskich. W czasie wojen napoleońskich spłonęły wszystkie zabudowania przydworskie i wieś Strzyżew. Sam dwór ocalał.
1687
Właścicielem Strzyżewa został Mikołaj Łayszczewski
podstarości sochaczewski, bardzo mocno związany z dworem prymasa Jana Wężyka a następnie Macieja Łubieńskiego, rezydujących w Łowiczu. Rodzina Łayszczewskich  skoligacona była z rodziną Jana Kochanowskiego.
Pierwsze informacje o dworze w Strzyżewie
sięgają XVI wieku. Wtedy to Paweł ze Strzyżewa, cześnik sochaczewski, objął dwór, a w pamięci potomnych i dokumentach historycznych zapisał się także jako szczodry fundator kaplicy przy kościele parafialnym.
Login Form
Register Form
zadzwoń do nas