Dwór Strzyżew

Sylwester 2016-2017; Dwór Strzyżew

Sylwester 2016/2017

 O godzinie 20, zgodnie z tradycją, w sali kominkowej, powitamy naszych gości, rozgrzewającym, sylwestrowym ponczem.

 O godzinie 21 uroczystą kolacją rozpoczniemy wspólną sylwestrową zabawę.

 Od godziny 22, jak ongiś w dworach bywało, stoły uginać się będą od gorących i zimnych dań tradycyjnej kuchni dworskiej.  Nie zabraknie też słodkości i naszych pysznych wypieków.

 O północy wspólnie przywitamy NOWY ROK lampką musującego wina i pokazem sztucznych ogni.

 Aby NOWY ROK rozpoczął się wspaniale nasz Szef Kuchni oraz orkiestra zaproszą Państwa na kulinarne i muzyczne niespodzianki.

 Podczas zabawy sylwestrowej towarzyszyć nam będzie muzyka grana na żywo przez zespół Krzysztofa Palewicza.

 W czasie balu serwowane będzie białe wino, czerwone wino, biała wódka, zimne napoje oraz kawa i herbata.

 Serdecznie zapraszamy do wspólnej, wyśmienitej, dworskiej zabawy.

 Koszt 540 złotych od pary

 Warunki rezerwacji:

 Mailowo  na adres: marketing(at)strzyzew.pllub telefonicznie tel.  518-076-842,

warunkiem potwierdzenia rezerwacji będzie dokonanie wpłaty z na konto:

Iwoli Monika Pawełek

numer konta:   04 9283 0006 0027 5860 2000 0010
Tytułem: Sylwester 2016/2017+ imię i nazwisko

Jeżeli życzą sobie Państwo otrzymać fakturę proszę o podanie danych do jej wystawienia.

  

IV Mazowiecki Konkurs Nalewek - Dwór Strzyżew

 IV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs NalewekIV Festiwal i Konkurs Nalewek

Zobacz film: - IV Festiwal i Turniej Nalewek

 

24 września 2016 r., w Dworze Strzyżew, odbył się IV Mazowiecki Konkurs i Festiwal Nalewek.

W ramach festiwalu uczestnicy wysłuchali wykładów:

  Dr Marek Leszek Krześniak mówił o wpływie ziół, naparów ziołowych, nalewek na zdrowie człowieka, mówił również, o leczniczych działaniach owoców, kefirów i jogurtów.

 Dr Wojciech Borkowski, zastępca dyrektora Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie ubrany w strój oficera artylerii Królestwa Polskiego z okresu powstania listopadowego, opowiadał o historii rejonu Kampinosu, Strzyżewa, Sochaczewa w czasie powstania. Mówił o straconej szansie pokonania wojsk rosyjskich, o bitwie, która mogła odwrócić szalę zwycięstwa na stronę Polską, do której nie doszło z winy dowództwa.

Do konkursu zgłoszono 39 nalewek z całej Polski.

Jury pod przewodnictwem emerytowanego dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego Jerzego Misiaka, po półtoragodzinnych obradach wyłoniło najlepsze nalewki.

Wyniki IV Mazowieckiego Konkursu Nalewek

 GRAND PRIX

 Wojciech Suchanek za nalewkę czarna wiśnia górska

 I miejsce Wojciech Suchanek – czarna porzeczka

 II miejsca Wojciech Suchanek – pokrzywa, mięta, melisa

 Wojciech Suchanek – malina leśna i ogrodowa

 III miejsce Wojciech Suchanek – kwiat czarnego bzu

 Ewa Dolder – malina

 Adam Nerć – fajna wiśnia

 I wyróżnienie Janusz Regulski – czeremcha

 II wyróznienie Andrzej Nowocień – czarna jagoda

 Tomasz Potacki – czarna porzeczka

 Artur Dudek – cytrynówka

 

 

Zobacz poprzednie edycje: - I Mazowiecki konkurs Nalewek,

II Mazowiecki konkurs Nalewek

 

 

Koncert Leszka Potasińskiego i Marcina Olaka - Dwór Strzyżew - 3lipca 2016 - wstęp wolny

Informacje o artystach:

Leszek Potasiński & Marcin Olak
Klasyka i Jazz

Leszek Potasiński jest jednym z najznakomitszych polskich gitarzystów klasycznych. Umiejętności gry na gitarze kształcił pod kierunkiem prof. Ryszarda Bałauszko w PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie oraz w klasie gitary prof. Marcina Zalewskiego w warszawskiej Akademii, którą ukończył z wyróżnieniem. Studia kontynuował w Królewskim Wyższym Konserwatorium w Madrycie u Jose Luisa Rodrigo. 
Muzyk jest laureatem wielu prestiżowych konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Gitary Klasycznej w Łodzi w 1979 r., Konkursu Interpretacji Muzyki Hiszpańskiej w Warszawie (1985 r.). Jest zdobywcą nagrody im. J.M. Morales na Kursie w Santiago de Compostela (1985 r.) oraz nagrody Medal Miasta Arthez na festiwalu "Guitares en Saubestre" (1988 r.) 
Artysta współpracował z wieloma wybitnymi wokalistami i instrumentalistami, m.in. z Jorge Cardoso, Ewą Małas-Godlewską, Beatriz Blanco, Edytą Geppert, Łucją Prus, Jadwigą Kotnowską, Anette Maiburg, Waldemarem Malickim, Moniką Raczyńską, Jose Torresem.

Marcin Olak jest jednym z ciekawszych gitarzystów na polskiej scenie jazzowej. Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów; chętnie sięga też po gitarę elektryczną. Porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyką współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free—jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego autorski projekt, Marcin Olak Trio, zdobywający uznanie coraz to szerszej publiczności. Marcin także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form. Jego koncert na trio jazzowe i orkiestrę, impresje na gitarę, kontrabas, perkusję i smyczki—zostały zaprezentowane podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego.
Marcin ma na koncie współpracę z wieloma wybitnym artystami. Z Leszkiem Potasińskim współtworzy projekt Guitar Open, łączący elementy gitarowej muzyki klasycznej, dawnej i współczesnej z szeroko rozumianą improwizacją. Na koncertach towarzyszył m.in. Korze i Antoninie Krzysztoń, współpracuje z Michałem Bajorem, jest także ceniony jako muzyk sesyjny. Gitarzysta ma na koncie koncerty w najbardziej prestiżowych salach w Polsce, nagrania i koncerty dla radia i telewizji. Nie stroni też od sceny klubowej. 
Wybrana dyskografia: Marcin Olak Trio, Zealot (J3.16, 2005), Marcin Olak Trio, Simple Joy (4Ever Music, 2008), Polish Jazz 2007 (składanka, Polonia Records 2008).

W Krainie Chopina - Koncert - 2016 - Dwór StrzyżewW Krainie Chopina - Koncert - 2016 - Dwór StrzyżewDwór StrzyżewW Krainie Chopina - Koncert - 2016 - Dwór StrzyżewW Krainie Chopina - Koncert - 2016 - Dwór StrzyżewW Krainie Chopina - Koncert - 2016 - Dwór Strzyżew

KKoncert Agaty Igras Sawickiej i Zuzanny Elsner

     Zuzanna Elster jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek (2008, dyplom z wyróżnieniem) oraz  studiów podyplomowych „Konzertexamen” w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlinie w klasie harfy prof. Marii Graf (2011, dyplom z wyróżnieniem). Pobierała także lekcje harfy u Germaine Lorenzini w Lyonie. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez: E. Bennett, J. Bouskovą, S. Kangę, M. Graf, G. Lorenzini, S. McDonald, C. Michel, N. Shamayevą, H. Storck.
     Od 2008 r. jest pedagogiem klasy harfy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, od 2013 r. na stanowisku adiunkta. Od 2009 r. prowadzi klasę harfy w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. W 2012 r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej.
     Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów harfowych. Została dwukrotnie stypendystką Ministra Kultury (2003, 2004) oraz stypendystką banku Société Générale (2008). Otrzymała medal „Magna cum Laude” z rąk JM Rektora UMFC (2009) i Nagrodę Indywidualną II stopnia Dyrektora CEA (2010). W 2011 r. była jurorem I Ogólnopolskiego Konkursu „Miniatura na harfę celtycką”. Ponadto jest współwykonawczynią płyty "Saxophone Varie" Pawła Gusnara, nagrodzonej Fryderykiem 2014 w kategorii "Album Roku - Muzyka Kameralna".
    Koncertuje jako solistka w kraju i za granicą. Występowała m.in. we Francji, Irlandii, Niemczech, Włoszech, Republice Czeskiej i Rosji, w ramach prestiżowych międzynarodowych festiwali i kongresów harfowych oraz muzycznych: IX Światowego Kongresu Harfowego w Dublinie (2005), „Dni Harfy” w Ostrawie (2002-2008), „International Conservatoire Week” w Sankt Petersburgu (2006). Ponadto koncertowała m.in. w: Filharmonii Narodowej, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Łódzkiej, Lubelskiej i Szczecińskiej, Zamku Królewskim w Warszawie oraz Studio Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego.
    Występowała jako solistka z orkiestrami: Brandenburger Symphoniker, Sinfonia Varsovia, St. Christopher Chamber Orchestra, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrami Symfonicznymi Filharmonii Lubelskiej i Szczecińskiej i in. Jako muzyk orkiestry stale współpracuje z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Dokonywała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

      Agata Igras - Sawicka absolwentka Akademii  Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie fletu prof. E. Dastych – Szwarc. Studia podyplomowe odbyła w Królewskim Konserwatorium w Hadze (Holandia), w klasie prof. R. de Reede i T. Roorda. Laureatka wielu konkursów muzyki solowej i kameralnej. Wieloletnia stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem J. Bakera, W. Bennetta, R. Aitkena, J-C. Gerarda. Współpracowała jako muzyk orkiestrowy oraz solistka z czołowymi polskimi orkiestrami m.in.: Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Polską Filharmonią Kameralną, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Wratislavia, Śląską Orkiestrą Kameralną, a także z orkiestrą Sinfonia Varsovia, gdzie przez kilka lat była pierwszą flecistką. Dokonała licznych nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych oraz muzyki do spektakli teatralnych. Występuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą, będąc m.in. współzałożycielką zespołu Gruppo di Tempera. Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną - jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także prowadzi klasę fletu w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jej debiutancka płyta FANTAISIE, wydana przez DUX, została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk 2010, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W listopadzie 2010 również nakładem wydawnictwa DUX ukazała się kolejna płyta artystki z muzyką kameralną Bohuslava Martinu, nominowana do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Muzyka Kameralna, wyróżniona we Francji nagrodą Clef de ResMusica. W grudniu 2013 obroniła tytuł doktora sztuki muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
      Do końca roku wystąpi z koncertami w Ameryce Południowej, Niemczech, Gruzji, Wielkiej Brytanii i Norwegii.
Koncert Agaty Igras Sawickiej i Zuzanny Elster Koncert Agaty Igras Sawickiej i Zuzanny ElsterKoncert Agaty Igras Sawickiej i Zuzanny Elster

Rajd samochodów zabytkowych”

30 maja 2014 roku 30 pojazdów, spośród których najstarsze
pochodzą z początku ubiegłego wieku, a najmłodsze z lat 50
zawitało do nas, gdzie odbyła się jedna z prób zręcznościowo - zabawowych
XIV Nowodworskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

Czytaj więcej...

Podkategorie